Blog Posts

Şimdi Sen Ağlarsında…

Hayat, güzel bir aşk’la başlar. mükemmel olan aşk, her şeye kadir olan aşk, bakışlarınızı, gözlerinizi ve sizi aşkın büyüsüne kaptıran milyonlarca güzelliği ile aşk.

Günler nedense çok hızlı geçer bu zamanlarda, farkına varamadığınız, tutmayı başaramadığınız o “zaman”, gözlerinizin önüne pembe bir toz bulutuyla yolculuk yaptırır.

Birden bire o büyük şairin mektuplarında geçen bi cümleyi hatırladım; “Sağ elimin ustalığındansa sol elimin acemiliğini tercih ederim.”  ve Sevgili Mehmet Aslantuğ’un Sıcak Saatler dizisinde söylediği “şimdi sen ağlarsın da” repliği.

***
Güzel kız,

Devamını Oku

Mühürlü Kelimeler…

Mühürledim yazdıklarımı kimse bilmedi ve duymadı… Klavyemden sesler dışında bilmedi kimse yaşadıklarımı. Burda sadece acıyı biber bildiler ve zevk aldılar yediklerinde… Oysa bilmediler yaşadıkları çektikleri ağladıkları herşey acıydı… ve acıdan besleniyordu buralar…

Ve Bende… Kimse bilmedi neden acı çektiğimi, neden üzüldüğümü…

İlk kez geldiğim bu şehirde geceleri arabayı alıp sana doğru yola çıkıp son ses  dinlediğim şarkı çalıyor şimdi….

Canım nasıl yanıyor, içim içim eriyor….

Lafıgüzah…

Oysa Lafügüzaf kelimesinin anlamı; boş sözler, yüksek sesle ve karışık ve boş konuşma, sadece

Devamını Oku

Nedir ki Aşk?

Aşk, insanlar için en güçlü duygulardan birisidir. Aşk, birçok insan için hayatın anlamıdır ve onlar için hayatta kalmak için gereklidir. Aşk, insanların başka insanlara olan sevgilerini ifade etmelerine olanak tanır. Bu sevginin birçok farklı biçimi olabilir, ancak hepsi aynı şeyi ifade eder: insanların birbirlerine olan saygısı, sevgisi ve bağlılığı.

Aşk, insanların birbirleriyle olan ilişkilerini derinleştirir. İnsanlar aşk sayesinde birbirlerine daha yakın olurlar ve daha iyi anlar. Aşk, insanların birbirlerine olan güvenlerini arttırır ve onların birbirlerine olan sadakatlerini pekiştirir. Aşk, insanların

Devamını Oku

Kaptanın Seyir Defteri… Elmınt

Bazen ne yazacağını bilmeden oturursun ya bilgisayar başına… yada eline çok sevdiğin kalemi alırda başlarsın ya… İşte o kalemin içindeki mürekkebin bittiği yerdeyim şimdi ben. Yazmak istiyorum ama mürekkebim yok… Mutlu olmak istiyorum ama acım çok.

Ama yeniden doğdum acılarımla… Kaybettiğim sandığım şeylerin kazandıklarım olduğunu gördüm içimde yanan mumlar söndükçe. Hani mum sönüne çıkan o koku var ya; çok severim ben o kokuyu. Yeniden başlamak gibi, çocukluğuma dönüş gibi. 

Evet özlüyorum çok hemde… Ama sandığınız kişiyi değil.

Severek evlenen hatta

Devamını Oku

Site Footer